Podczas wizyty odbyła się także lekcja regionalna, która przybliżyła uczniom piękno lokalnej gwary. Mieli oni okazję wysłuchać fragmentu tekstu Waldemara Cichonia oraz wykazać się znajomością gwary, uzupełniając specjalnie przygotowany test. Nie zabrakło również możliwości zapisania się do biblioteki, co dla wielu uczestników było pierwszym krokiem do odkrywania literackiego świata na własną rękę.
Atmosfera spotkania była pełna życzliwości i entuzjazmu. Uczniowie nie tylko poznali zasoby biblioteczne, ale także przekonali się, że biblioteka to przestrzeń otwarta dla każdego – miejsce, gdzie można się uczyć, rozwijać i odnajdywać inspiracje.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom biblioteki za tak serdeczne przyjęcie. Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie
Po zajęciach w bibliotece uczestnicy udali się do sali widowiskowo-kinowej na spektakl „Mały Książę” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza. Przedstawienie, pełne głębokich treści edukacyjnych, skłoniło młodzież do refleksji nad odpowiedzialnością, samotnością, wyobcowaniem oraz wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Było to wspaniałe uzupełnienie wiedzy lekturowej i jednocześnie inspirująca podróż w głąb wartości, które powinny towarzyszyć każdemu z nas.
To niezwykłe spotkanie pokazało, że książka i kultura mogą iść w parze, a biblioteka to nie tylko zbiór książek, lecz także miejsce spotkań, nauki i fascynujących odkryć. Oby jak najwięcej takich inicjatyw, które łączą edukację z pasją i radością poznawania!