• Ferie zimowe

• Drodzy uczniowie

Przed Wami dwa tygodnie  ferii zimowych. Życzę Wam niezapomnianych chwil pełnych radości, uśmiechu i beztroski. Niech te wolne dni będą dla Was czasem odpoczynku i regeneracji sił po trudach szkolnej codzienności.

Życzę Wam, abyście spędzili ten czas aktywnie, korzystając z zimowych uroków – szaleństwa na stoku, zabaw w śniegu czy wspólnych spacerów po mroźnym krajobrazie. Niech każdy dzień ferii przyniesie Wam mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień.

Zachęcam Was również do tego, abyście znaleźli chwilę na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Czas wolny to doskonała okazja do odkrywania nowych talentów i poszerzania swoich horyzontów.

Mam nadzieję, że te ferie zimowe będą dla Was czasem pełnym energii, uśmiechów i pozytywnych przeżyć. Życzę Wam nie tylko świetnej zabawy, ale także wspaniałego wypoczynku, który pozwoli Wam wrócić do szkolnych obowiązków z nową, pełną sił energią.

Bezpiecznych , udanych i fantastycznych chwil!

• Dzień Babci i Dziadka

• „Babcia i dziadek wciąż o nas dbają.Tak jak rodzice bardzo kochają.Dają nam w życiu wiele radości.Nigdy nie szczędzą dla nas czułości".

26 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na uroczystość. Pani Dyrektor serdecznie witała zebranych gości. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami przygotowały część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na koniec występów dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. W ten sposób chciały podziękować swoim Babciom i Dziadkom za okazaną im troskę i opiekę, za uśmiech każdego dnia oraz ogromną miłość.

To były naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Nieznikający z twarzy uśmiech i łezka w oku Babć i Dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

• Konkurs „Godomy po naszymu"

• Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie Krasomówczym w Gwarze Śląskiej „Godomy po naszymu”. Konkurs odbył się 15.12.2023 r. W Zespole Szkół Powiatowych w Lędzinach.

Konkurs ma na celu przybliżenie kultury śląskiej, jej obyczajów, tradycji, a także piękna żywego słowa.

Wysłuchaliśmy także prelekcji Tomasza Wrony na temat zwyczajów i obrzędów na Śląsku.

Słuchaliśmy także z zainteresowaniem zabawnych i wzruszających historii w wykonaniu uczestników konkursu.

Uczniowie miło spędzili czas na doskonaleniu umiejętności posługiwania się gwarą.

Naszą szkołę reprezentowała Julia Orocz i Natalia Marszołek.