• Lekcja języka polskiego przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzimy corocznie 21 lutego. To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat języka polskiego, ale także języków na całym świecie. Hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego brzmi: „Edukacja wielojęzyczna – konieczność transformacji edukacji”.

            Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

            Podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadziliśmy zajęcia wraz z

            Zielonogórskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego (pracownikami Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskieg0).

            Film nagrany przez studentów został wykorzystany w czasie zajęć dotyczył informacji o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Uczniowie wykonali również quiz językowy zatytułowany „Potyczki z polszczyzną” przygotowany w formie gry Kahoot.

            Z obchodami MDJO wiążą się ogólnopolskie działania pod patronatem Rady Języka

            Polskiego, Narodowe Centrum Kultury i Prezydent RP. Przykładem jest kampania społeczno-

            edukacyjna Ojczysty – dodaj do ulubionych kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/o-kampanii połączona z debatą w Pałacu Prezydenckim oraz uroczystym wręczeniem medalu Zasłużony dla polszczyzny. Tym niezwykłym odznaczeniem zostali uhonorowani m.in.: Walery Pisarek (2012), ali uhonorowani m.in.: Walery Pisarek (2012), Jadwiga Puzynina (2013), Jan Miodek (2014), Anna Dymna (2015), Jerzy Bartmiński (2016). Kampania „Język polski ą-ę” https://www.youtube.com/watch?v=EbsxnXZA4l8), to kolejny przykład projektu związanego z obchodami MDJO. Jej celem jest ochrona znaków diakrytycznych.

          • Walentynkowy konkurs - z serduszkiem w tle

          • Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach zorganizowały konkurs plastyczno- literacki na  wykonanie kartki walentynkowej z własnym wyznaniem uczuć.

            W konkursie plastyczno- literackim wzięli udział uczniowie naszej szkoły, wykonali kartki oraz napisali samodzielnie wiersze związane z trudną sztuką  wyznawania uczuć. Pierwsze miejsce  w konkursie „ Wyznaj swą miłość” zdobyła Martyna Kołodziej uczennica klasy ósmej , a wyróżnienie przyznano Wiktorii Walus także uczennicy klasy ósmej.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a organizatorom dziękujemy za  organizację konkursu. Nagrodą dla najlepszych był tort ufundowany przez piekarnię Wakstyl. Przepyszna nagroda. Martyną podzieliła się nagrodą z całą klasą. 

          • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

          • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie.

            Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

            Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

            Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

            To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

          • Bal karnawałowy - Przedszkole

          • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w  naszym przedszkolu.