• Wyniki konkursu międzyprzedszkolnego

• Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Jesienne zwierzaki cudaki" organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 3 w Lędzinach. Szczególne brawa dla Wojtka Charęzy za zajęcie 3 miejsca.

• Wolontariat

• Właśnie zakończyliśmy naszą coroczną akcję pomocy zwierzętom z Przytuliska w Ćwiklicach. Dzięki hojności uczniów i ich rodziców zebraliśmy ogromną ilość darów dla bezdomnych czworonogów, które przekazaliśmy w ręce właściciela Przytuliska. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie.

Wolontariusze (kl.8A i kl. 8B) wraz z opiekunką panią Lucyną Patałąg

• Święto pieczonego ziemniaka

• Co można zrobić z ziemniaka?”.

Co można zrobić? O, ho, ho! Mówiąc najprościej:różności sto.

Miskę kopytek,
            Patelnię frytek,
            Placki smażone

Kluski kładzione
            Pyry w mundurkach,w chrupiących skórkach wyjęte z ogniska,

co iskra z nich pryska, chipsy ziemniaczane, płatki kartoflane,

A! I jeszcze lizać palce!
            kuleczki mrożone w zamrażarce.
            A my z ziemniaka zrobimy prosiaka, Hipopotama, królika, krowę:
            Cztery zapałki się wtyka, ogon i rogi z drucika,
            Oczy jarzębinowe, A uszy z liści jesiennych ozdobią głowę.

I gotowe. Więc zabierajmy się żwawo do pracy.

Wyniki zabawy zostały uwiecznione na zdjęciach. Pomysłów mnóstwo.

Święto pieczonego ziemniaka w naszej szkole odbyło się 18 pażdziernika 2022r. Korzystając ze wspaniałej pogody uczniowie piekli w ognisku ziemniaki oraz przygotowane własnoręcznie „prażoki” . Pod czujnym okiem jednej z mam adepci sztuki kulinarnej zmierzyli się z obieraniem cebuli i krojeniem produktów. Ważne były również proporcje, przyprawy i estetyka wykonania. Praca grupowa, podział ról i efekt wspaniały.

W ramach obchodów święta ziemniaka, uczniowie poznali historię pojawienia się tego smakołyku w Polsce.

Zagadki i zabawy tematyczne na powietrzu uatrakcyjniły dzisiejszy dzień.

Wszyscy, którzy skorzystali z tych atrakcji na pewno miło będą wspominać dzisiejszy dzień.

• Rajd

• Dzień przywitał Nas mgliście i chłodno. Wiedzieliśmy jednak, że to będzie piękny,  jesienny dzień pełen słońca i kolorów.

Tym razem aż 36 uczestników reprezentowało naszą szkołę:

WAGABUNDZI z GOŁAWCA I - opiekun Katarzyna Cetnar

WAGABUNDZI Z GOŁAWCA II - opiekun Iwona Janecka

GÓRY WZYWAJĄ - opiekun Katarzyna Szczepaniak-Gad

GÓROŁAZY Z GOŁAWCA - opiekun Dariusz Puczka

Naszym celem była Hala Boracza.

Wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Cisiec. Podążaliśmy szlakiem papieskim, następnie niebieskim na Prusów i juz za chwilę, za momencik byliśmy na Hali Boraczej.

Tu czekała na nas prezentacja drużyn, okrzyki i śpiewy, test z pierwszej pomocy, test wiedzy turystycznej i zmagania sportowe

Tym tez sposobem wróciliśmy z takimi efektami:

I miejsce w konkursie wiedzy turystycznej - WAGABUNDZI II

I miejsce w konkursie z pierwszej pomocy - GÓRY WZYWAJĄ

II miejsce w konkursie wiedzy turystycznej - GÓRY WZYWAJĄ

II miejsce w konkursie sprawnościowym - WAGABUNDZI I

III w konkursie sprawnościowym - GÓROŁAZY

IV miejsce w klasyfikacji ogólnej - WAGABUNDZI I

III miejsce w klasyfikacji ogólnej - GÓROŁAZY

Największą nagrodą dla Nas jest jednak zadowolenie z siebie, uśmiech  i świadomość, że daliśmy radę….

… bo pamiętajcie - najważniejsza jest dobra zabawa!

A tego Nam nie brakowało!

• Akcja BohaterON w Twojej Szkole

• Nasza szkoła bierze w tym roku w akcji ,,BohaterON w Twojej Szkole" upamiętniającej powstańców warszawskich i ich zasługi dla kraju.Jest to zarazem lekcja historii dla potomnych i przekazywanie w ciekawysposób za pomocą postępu nauki, jakże ważnych dla nas zdarzeń.Uczniowie klas 8 złożyli wirtualne życzenia dla zasłużonych. Koordynatorem akcji jest p.M.SZYMURA.