• Pasowanie na przedszkolaka

• Dziś jest dzień wyjątkowy

dla maluszków wprost bajkowy.

Uroczystość nie byle jaka

to pasowanie na przedszkolaka.

Prosimy o duże brawa bo to poważna sprawa.

Nasze motylki stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Gratulujemy!

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W naszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem przewodnim: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzieci miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

• Dzień św. Marcina wpisany w tradycję szkoły

• W naszej szkole już po raz kolejny obchodziliśmy „Dzień św. Marcina”. Z tej okazji wybrani uczniowie przedstawili swoim kolegom i koleżankom krótką inscenizację ukazującą ważne momenty z życia św. Marcina.( św. Marcin – Robert Skrzypczyk, kl. 8B, pomocnik Marcina – Julia Szwajnoch, kl. 8B, narrator – Martyna Parusel, kl. 8A, gąski – Zuzia Skop, kl.2 i Zosia Kocur, kl.2).

Wolontariuszki z klasy 8B Julia Szwajnoch i Natalia Czajowska upiekły na tę okoliczność pyszne rogaliki.

• Zakup preferencyjny paliwa stałego przez gospodarstwa domowe

• Rodziny korzystające z węgla jako głównego źródła ciepła, będą mieć możliwość zakupu tańszego opału w gwarantowanej cenie do 2000 zł za tonę. Kwota ta nie będzie obejmować kosztów transportu węgla z miejsca składowania w gminie do domu nabywcy opału.

Do dokonania zakupu opału po preferencyjnej cenie będą uprawnione osoby w gospodarstwach domowych, które spełniają warunki uzyskania dodatku węglowego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyć osób, które już nabyły węgiel w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę na sezon grzewczy 2022/2023 – mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Gospodarstwa domowe będą mogły nabyć maksymalnie 3 tony węgla w preferencyjnej cenie do 2000 zł w następujących transzach:

– do końca tego roku – można będzie nabyć 1,5 tony węgla

– od 1 stycznia 2023 roku – kolejne 1,5 tony opału

Osoby, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnej cenie, powinny niezwłocznie złożyć wniosek o jego zakup.

Wnioski można:

– złożyć osobiście w Urzędzie Miasta w punkcie podawczym (parter)

– przesłać na adres:

Urząd Miasta Lędziny

ul. Lędzińska 55

43-143 Lędziny

– przesłać na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ePUAP, adres: /3705jrrrd5/SEKAP4)

UWAGA: WNIOSKU NIE MOŻNA ZŁOŻYĆ TELEFONICZNIE

DRUK WNIOSKU MOŻNA POBRAĆ W PUNKCIE OBSŁUGI MIESZKAŃCA URZĘDU MIASTA W LĘDZINACH ORAZ W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

Wniosek o zakup węgla (pdf)

• Dzień postaci z bajek

• 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Z tej okazji, 4 listopada dzieci z przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

• Święto Dyni

• Kolorowy i zabawny czas to dni ostatniego października.

Ostatnie dni października spędzone w szkole to czas zabawy. Z główną rolę w tym dniu  pełniła dnia. Samorząd uczniowski wraz z opiekunami zorganizował zabawy kreatywne dla uczniów. Dynia w roli głównej. Jej barwy kojarzą się z kolorami jesieni, dlatego postanowiliśmy zabawić się także kolorami u nas. Uczniowie założyli w tym dniu koszulki w odcieniach dni, by było jesiennie i dyniowio. Był to także czas zabawy i kreatywnych inspiracji. Z dyni powstały kubistyczne formy, które cieszą oko wszystkich uczniów na wystawie szkolnej. Dzień dyni to także zabawa. W tym dniu ważną rolę pełniły roboty. Uczniowie klas starszych, którzy uczestniczą w kursie robotyki pełnili rolę instruktorów. Każdy każde dziecko mogło samodzielnie poprowadzić maszynę w i brać udział w wyścigu. Zawody były naprawdę świetnie. Sporo emocji i pasji malowało się na twarzach dzieci. Zachęcaliśmy także do uczestnictwa w zajęciach.

Rozwijamy w uczniach pasje i zainteresowania oraz kreatywne spojrzenie na świat dziękujemy za wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom.