• Jasełka misyjne

• 20 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jasełkach misyjnych- Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa, połączonymi z Koncertem Kolęd i Pastorałek. Na scenie pojawili się przedstawiciele z każdego kontynentu: Pasterze (Europa), Chinka i Japonki (Azja), Hawajki (Oceania), Indianie (Ameryka), Murzynki (Afryka), którzy przynieśli dary dla Jezuska oraz zatańczyli dla niego charakterystyczny dla ich kultury taniec.

Uczniowie wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Finałem przestawienia były występy przedszkolaków, które z pewnością na długo wszystkim zapadną w pamięć. Występ przygotowały Panie: Marzena Madeja oraz Agata Tomalka.

• Warsztaty czekoladowe

• Dnia 19 grudnia dzieci z Naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach czekoladowych. Były to praktycznie zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego i jak powstaje czekolada oraz jakie skrywa tajemnice. Poznały sposób produkcji kakao, oglądały nasiona kakaowca, poznały ich zapach. Później przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci samodzielnie ozdabiały czekoladę, była degustacja lizaków czekoladowych na zakończenie warsztatów fontanna czekoladowa

• „Razem na Święta” 2023

• Grupa „Pszczółki” jak co roku wzięła czynny udział w projekcie organizowanym przez MEN. Dzieci podczas spaceru po najbliższej okolicy przedszkola wrzucały kartki z życzeniami świątecznymi do skrzynek pocztowych.

• „Odlot” na Goławcu

• W dniu 8 grudnia 2023 roku społeczność lokalna miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez uczniów, pracowników i radę rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 im. Św. Barbary w Goławcu. Biesiada była niezłym „odlotem”, w przenośni i dosłownie, ponieważ motywem przewodnim była podróż samolotem. Scena zamieniła się w pas startowy, a impreza przeniosła naszych gości w magiczną podróż pełną zabawy, muzyki i talentu, a zarazem była dowodem na zaangażowanie naszej społeczności szkolnej.

W rolę prowadzących tego niezwykłego lotu wcielili się p. Damian Parusel  i p. Lucyna Patałąg, ubrani w stroje załogi lotniczej. Kapitan, dowodzący tym pełnym pasji i radości lotem oraz jego asystentka, stewardessa, wzbudzali entuzjazm od pierwszych chwil.

Program artystyczny rozpoczął się spektakularnym otwarciem, a następnie na scenie pojawiła się cała załoga szkolna w charakterystycznych strojach lotniczych. W trakcie „lotu” odbyły się różnorodne występy uczniów, zaczynając od klasycznych występów regionalnych, przez tańce i piosenki ze wszystkich stron świata, w klimacie zbliżających się świąt. Każdy
             z uczestników biesiady mógł zasmakować w różnorodności talentów.

Podczas biesiady nie zabrakło również momentów humorystycznych, które sprawiły, że cała publiczność bawiła się wspaniale. Kapitan i stewardessa wcielili się w rolę nie tylko prowadzących, ale także animatorów, sprawiając, że atmosfera była pełna śmiechu i radości.

Tegoroczna biesiada górniczo-mikołajkowa nie tylko dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale także ukazała ogromną różnorodność talentów ukrytych w naszej społeczności szkolnej. Wydarzenie było owocem wspólnego wysiłku uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Razem stworzyli niezwykłe show, którego punktem kulminacyjnym była wizyta Św. Mikołaja. W jego worku znajdowały się upominki dla wszystkich dzieci, co było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów.

Całość dopełniał kiermasz świąteczny, gdzie można było skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, którą przygotowali rodzice. Pojawiły się ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów, świetlicę oraz WTZ Lędziny, a stoiska gastronomiczne oferowały różne smakołyki.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym "locie" oraz za wsparcie i entuzjazm, który nas otaczał. To wspólne przedsięwzięcie udowodniło, że kreatywność i zaangażowanie mogą stworzyć wyjątkowy czas.

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego starannie. 6 grudnia uczniowie wyglądają wyjątkowo - po prostu czerwono i ,,mikołajkowo”. Uczniowie z wielką niecierpliwością oczekiwali na przyjście niezwykłego gościa. Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i wykonano wspólnie zdjęcia. Takie chwile radości i dobrej zabawy tworzą wspaniała atmosferę w której się żyje. Czekamy na kolejne spotkanie.

• Święto Szkoły jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej

• Od czterech lat patronką naszej szkoły jest Św. Barbara - postać silnie związana z górnictwem i Śląskiem.

4 grudnia 2023 roku do naszej szkoły tłumnie przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy Lędziny, dyrektorzy lędzińskich placówek oświatowych oraz rodzice uczniów, którzy na co dzień związani są z zawodem górniczym. W czasie uroczystej akademii przypomniana została legenda o Św. Barbarze oraz jej atrybuty. Rozstrzygnięto także międzyklasowy konkurs na przebranie związane z naszą patronką. Nie zabrakło także tradycyjnych życzeń dla górników z okazji ich święta, tańców i przyśpiewek śląskich  oraz wierszy gwarą mówionych.