• Frohe Ostern! – Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• W ramach projektu pt. „Deutsche Traditionen und Bräuche zu Ostern in Lendzin” (Niemieckie tradycje i zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych w Lędzinach uczniowie poznawali obyczaje wielkanocne panujące w Niemczech oraz pogłębiali swoją wiedzę na temat polskiej tradycji. Z tej okazji odbyły się dwa konkursy: „Najciekawszy kolaż przedstawiający Wielkanoc w Niemczech” i „Najciekawsza ozdoba świąteczna”.

Podczas finału projektu (4 kwietnia) uczniowie otrzymali nagrody za najciekawsze prace.

Zwycięzcami w konkursie „Najciekawszy kolaż „ zostali: I miejsce Wiktoria Walus i Szymon Tuszyński, II miejsce Emilia Fijoł i Maja Wasielewska, III miejsce Karolina Bednorz . W konkursie „Najciekawsza ozdoba wielkanocna” nagrodzeni zostali: I miejsce Wojciech Gumiński i Jan Kwapisiewicz, II miejsce Izabela Czyrwik i Julia Tuszyńska, III miejsce Łukasz Starzycki, wyróżnienione zostały prace Szymona Filara, Myalskiej Nadii i Ireneusza Grzybka.

Dziękujemy p. Oskarowi Mandli za pozyskanie funduszy na nagrody za konkursy zorganizowane w ramach projektu . „Deutsche Traditionen und Bräuche zu Ostern in Lendzin” Sponsorem nagród jest Konsulat Generalny Niemiec w Opolu.

• Wiosenny Rajd PTTK

• Sezon rozpoczęty! Wagabundzi i Górołazy z GOŁAWCA rozpoczęli sezon wędrując szlakami w kierunku Złotego Potoku.

Na mecie czekała na nich tradycyjnie kiełbaska, ciepła herbata oraz dużo atrakcji w postaci quizu wiedzy turystycznej, testów sprawnościowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tym sposobem wrócili z dwoma pucharami za II i III miejsce w klasyfikacji ogólnej.

GRATULUJEMY!

• Cudowny olimpijski czas

• 14 kwietnia nasza szkoła już po raz 8 gościła lędzińskich pierwszoklasistów tłumnie przybyłych na VIII Olimpiadę Pierwszaka. Impreza ta odbywa się corocznie pod patronatem Burmistrza Miasta Lędziny.

Dziewięć drużyn uczestniczyło w rywalizacji sportowej pragnąc wrócić do swych szkół ze złotym pucharem. Były biegi, skoki, szczudła, tyczki i obręcze - czyli aktywność sportowa na najwyższym poziomie.

Wszystkim drużynom gratulujemy wygranej oraz wspaniałej postawy sportowej.

• 13.03.23 – 17.03.23 Szkolny Tydzień Matematyki

• W dniach od 13 do 17 marca w naszej szkole królowała Matematyka. W tym czasie w każdej klasie odbywały się ciekawe zajęcia z matematyki: quizy, układanki, gry logiczne, zabawy rysunkowe, zabawy z tangramami, lekcje on-line przeprowadzone w ramach projektu Przygody Przedsiębiorczego Dżeka, związane z bankami i oszczędzaniem itp.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach przeprowadzonych z okazji Tygodnia Matematyki tj.: „Smaczne Pi”, „Wiosenna łąka”- origami z kół, „Bajka matematyczna”, „Bryły z wykałaczek i plasteliny”, Hasło reklamujące matematykę” oraz konkurs „Tydzień Matematyki”. W konkursie „Tygodnia Matematyki”, uczniowie każdego dnia bardzo wytrwale rozwiązywali w czasie przerw zagadki logiczne, łamigłówki z zapałkami, szyfry i poznawali wielkich matematyków. Jednym z zadań, które wywołało wiele emocji było również szacowanie np. ilości kostek do gry umieszczonych w pudełku, ilości wody w butelce o pojemności 500 ml (wypełnionej częściowo) czy długości sznurka itp.

14 marca również świętowaliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie w tym dniu zmagali się z escape - roomami matematycznymi, polonistycznymi związanymi z liczbą Pi (Pi Razy Oko), quizami o liczbie pi oraz rozwiązywali pi - sudoku. Tworzyli również wykres liczby Pi oraz swoje własne, książeczki z pi, a także klasowe plakaty z wyrazami z PI. W ciągu całego tygodnia panowała bardzo przyjemna atmosfera wyzwań matematycznych.