• Świętujemy Tydzień Matematyki

• W dniach 14 – 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki czyli tydzień zabaw, konkursów matematycznych oraz święto Liczby Pi. W tym czasie uczniowie w czasie lekcji matematyki i nie tylko rozwiązywali różnego rodzaju interaktywne quizy, zagadki, escape – roomy, wyznaczali w terenie liczbę pi stosując odpowiednie pomiary. Uczniowie również otrzymywali w każdym dniu zadanie matematyczne konkursowe, gdzie trzeba było wykazać się: znajomością zagadnień matematycznych np. w krzyżówce, umiejętnościami matematycznymi i logicznym myśleniem np. łamigłówka z liczbami, szyfr czy quiz oraz estetyką i umiejętnościami plastycznymi tworząc rebusy. W czasie świętowania tygodnia matematyki zorganizowane zostały dodatkowo konkursy: na „Wspaniałą pi - pamięć” – dotyczący zapamiętania jak największej liczby cyfr po przecinku w liczbie pi, „Logo matematyczne naszej szkoły”, „Zakładkę matematyczną”, „Najdokładniejszy pomiar”. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie podejmowali działania związane z świętowaniem matematyki w szkole.

• Dzień bez plecaka

• W czwartek 10 marca miał miejsce w naszej szkole „Dzień bez plecaka”. W tym dniu uczniowie zamienili tradycyjne plecaki na walizki, , kartony, kosze, wózki itp. Jak widać na zdjęciu pomysłów nie brakowało. Niektórym trudno było się poruszać po szkole z niestandardowym pojemnikiem na przybory szkolne.

• Podziękowanie

• W obliczu dramatycznych wydarzeń na Ukrainie dziękuję całej społeczności szkolnej SP4 w Lędzinach za ogromne zaangażowanie w zbiórce darów dla ofiar wojny. Akcja trwa …

Opiekunka wolontariatu