• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to trudny rok. Rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym przeszkodom i wyzwaniom, między innymi epidemii koronawirusa.

Gratuluję wszystkim uczniom większych i mniejszych sukcesów, promocji do klas programowo wyższych.

Drodzy Uczniowie, każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia .

Dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy ze wszystkich sił starali się wyposażyć uczniów w wiedzę, umiejętności, wskazywali świat wartości.

Dziękuję Rodzicom, Radzie Rodziców za zaangażowanie, wszelką okazywaną pomoc.

Kończąc ten rok szkolny  życzę  wszystkim wspaniałych  wakacji i samych przyjemnych chwil. Udane, szczęśliwe wakacje, to wakacje bezpieczne, dlatego bądźcie przezorni i rozsądni, zachowujcie ostrożność nad wodą, w górach, ale też w kontaktach z innymi. Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Wakacje tuż, tuż!

Morze, góry, las i rzeka;
            Wszystko to już na nas czeka.
            Bo zaczęło się już lato
            Jedźmy mamo, jedźmy tato.

Czy pamiętacie początek roku szkolnego, gdy po raz kolejny przekraczaliśmy mury szkoły? Z żalem myśleliśmy o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie. Nawet rok szkolny. Oto znów jesteśmy na finiszu!

Podsumowanie roku szkolnego odbyło się 23.06.2022 - rozdano nagrody zdobyte w konkursach organizowanych na terenie naszej placówki. Organizatorami byli zarówno nauczyciele jak i Samorząd Szkolny.

Natomiast 24.06.2022 roku na uroczystej akademii zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów wszystkich klas oraz podziękowania dla rodziców, którzy wspierali nas i angażowali się w działania klasowe i szkolne w czasie całego roku szkolnego.

Zgodnie z naszą tradycją uhonorowaliśmy specjalną statuetką także najlepszego absolwenta - Karolinę Łuczak uczennicę klasy ósmej.

Wszystkim rodzicom wyróżnionych uczniów złożono gratulacje i wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Absolwentów pożegnali uczniowie klasy siódmej. Podsumowując ich bytność w szkole przyznano im tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, zarówno te znane szerszej publiczności jak i te, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwrócił większej uwagi. Sentymentalną podróż zakończyło podziękowanie i prezenty dla nauczycieli w postaci wierszy i awatarów stworzonych przez uczniów.

Drodzy uczniowie! Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda. Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

• „Dmuchańce” w przedszkolu

• Przedszkolaki korzystały z atrakcyjnych dmuchanych urządzeń. „Dmuchańce”, które rozstawiono na sali gimnastycznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. Po udanej zabawie, zmęczone ale uśmiechnięte dzieci, udały się do swoich sal.

• Wycieczka do sali zabaw

• W piątek 10.06 przedszkolaki z grupy "Motylki" wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw"3 Kids" w Tychach. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. wspinaczkina wulkan, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków . Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzy.

• Dzień dziecka

• Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się na sportowo. Pogoda dopisała i pozwoliła nam wykazać się umiejętnościami sportowymi. Dziękujemy Panu Jackowi Newiakowi za uatrakcyjnienie Dnia Dziecka w naszej szkole. Pani Przewodniczącej Rady Miasta Marii Głos i Pawłowi Wanotowi za słodkości dla dzieci.

• Zielona szkoła

• Uczniowie klas trzecich i czwartej gorąco pozdrawiają wszystkich Rodziców, Uczniów i Nauczycieli. Bawimy się świetnie!